sprawdź termin
Przeglądaj oferty

Polityka Bezpieczeństwa SU Bałtyk

12 maja 2021

NASZA POLITYKA BEZPIECZEŃSTWA

#bezpiecznyBałtyk

Wymagane jest zasłanianie nosa i ust w przestrzeni publicznej.

Zaleca się ograniczenie kontaktów i zgromadzeń.

Postępujemy zgodnie z aktualnymi wytycznymi krajowych instytucji odpowiedzialnych za ochronę zdrowia (Główny Inspektorat Sanitarny, Ministerstwo Zdrowia)

Zależy nam aby pobyt w naszym obiekcie był bezpieczny

i komfortowy dla wszystkich naszych Gości, dlatego wprowadziliśmy szereg procedur mających na celu zminimalizowanie ryzyka zakażenia koronawirusem.

 

 BEZPIECZNE WNĘTRZA

RECEPCJA

 • przy stanowisku recepcyjnym może przebywać tylko 1 Gość
 • każdy z Gości jest proszony o wypełnienie oświadczenia o swoim stanie zdrowia
 • wyznaczono miejsca do zatrzymania się osób oczekujących na obsługę recepcji z zachowaniem odległości 1,5 metra
 • na bieżąco dezynfekujemy ladę recepcyjną oraz wózki bagażowe
 • zobowiązujemy Gości do dezynfekcji rąk przed wypełnieniem karty meldunkowej
 • zachęcamy Gości do transakcji bezgotówkowych
 • rekomendujemy ograniczenie kontaktu z recepcją do kontaktu telefonicznego 3434.


 

POKOJE

 • wietrzymy pokoje po każdym pobycie przez co najmniej 15 minut
 • każdy pokój po wymeldowaniu się Gości jest generalnie sprzątany, a wszystkie powierzchnie są dezynfekowane specjalnymi środkami odkażającymi
 • pracownicy działu Housekeeping wyposażeni są w przyłbice lub w maseczki oraz jednorazowe rękawiczki.
 • sprzątanie pokoi odbywa się codziennie od poniedziałku do piątku, jednakże w trosce o bezpieczeństwo Gości prosimy o wywieszenie specjalnej zawieszki „PROSZĘ POSPRZĄTAC POKÓJ” na klamkę drzwi do godz. 10.00 danego dnia. Zawieszkę znajdziecie Państwo w pokoju. Jeśli nie życzycie sobie Państwo serwisu prosimy o wywieszenie zawieszki stroną: „NIE PRZESZKADZAĆ”
 • ręczniki są zmieniane na życzenie gościa (nie częściej niż co drugi dzień, z wyłączeniem weekendów i świąt) pościel jest zmieniana na życzenie gościa (nie częściej niż po 7 dniu pobytu)
   

POSIŁKI

POSIŁKI W RESTAURACJI

Śniadania     8:30 - 10:00

Obiad          13:30 - 15:00

Kolacja       18:30 - 19:30

 

Wszystkie posiłki dla Państwa serwowane są przez obsługę kelnerską do stolika. Z uwagi na Państwa bezpieczeństwo forma bufetów pozostaje wyłączona do odwołania. Proszę wziąć pod uwagę, że z tego względu istnieje możliwość oczekiwania na dostępność wolnych stolików.

 

Istnieje możliwość otrzymania posiłków do Państwa pokoju z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i higieny.  W tym celu prosimy o kontakt z personelem Restauracji tel. 3426 .

Naczynia odbierane będą zaraz po zakończeniu poszczególnych posiłków. Jeśli preferujecie Państwo wcześniejszy odbiór zastawy prosimy o telefon bezpośrednio do Restauracji 3426. Obsługa odbierze zastawę na Państwa życzenie, dodatkowo do Państwa dyspozycji przygotowano miejsce na którym można pozostawić naczynia.

 

 • Możliwość zamówienia dań do pokoju z karty Room Service w godz. 8:30-19:00 (tel. 3426). Menu znajduje się w Państwa pokoju.
 • Opcja All Inclusive jest realizowana w godzinach otwarcia Restauracji
 • wszystkie posiłki przygotowywane są w sterylnych warunkach zgodnie z zasadami HACCP oraz Sanepid-u przez personel przeszkolony z zasad bezpieczeństwa i higieny
 • kucharze i kelnerzy pracują w rękawiczkach i przyłbicach lub w maseczkach
 • wszelkie dostawy zostawiane są w strefie dostaw w celu zminimalizowania kontaktu personelu z dostawcami

 

RESTAURACJA - 3426 – serwis dań do pokoi 8.15 – 19.00 / Sprzedaż napoi butelkowanych z dostawą do pokoju, nie będzie pobierana opłata za room serwis.
Opcja All Inclusive jest realizowana w godzinach otwarcia restauracji.

 

KOMPLEKS BASENÓW „MORSKA ODYSEJA” czynna w godzinach:  14:00-18:00 ( wyłącznie dla gości SU Bałtyk, funkcjonalność zgodnie z obecnymi rozporządzeniami)

PRALNIA oraz SIŁOWNIA – CZYNNA 08:00 - 20:00 obowiązuje limit 1 os. w pomieszczeniu w tym samym czasie.

BAWIALNIA czynna w godzinach: poniedziałek – sobota 10.00 – 18.00, niedziele 14.00 – 18.00

GROTA SOLNA – CZYNNA OD 9.00 – 14.30

ZEWNĘTRZNE INHALACJE SOLANKOWE – CZYNNE W OKRESIE SEZONU WIOSENNO-LETNIM

 

BAZA ZABIEGOWA – 3468, 3409

 • zobowiązujemy Gości do dezynfekcji rąk
 • gość jest zobowiązany do zabrania na zabiegi ręcznika lub prześcieradła jednorazowego, które może zakupić w recepcji bazy zabiegowej w cenie 3 PLN.
 • goście proszeni są o przychodzenie na zabiegi wg wyznaczonej godziny (ze względu na obostrzenia prosimy o niekorzystanie z poczekalni)
 • regularna dezynfekcja wszystkich pomieszczeń bazy zabiegowej
 • każdorazowa, po użyciu dezynfekcja sprzętów i urządzeń
 • na zabiegi nie są przyjmowani goście, którzy wykazują objawy chorobowe,
 • w razie potrzeby wykonywane jest mierzenie temperatury przed zabiegiem w celu wyeliminowania osób z objawami infekcji. W przypadku infekcji Gościa zabieg nie jest wykonywany
 • zapisy na dodatkowe zabiegi przyjmowane są telefonicznie 3468/3409 w celu unikania zgromadzeń przed recepcją bazy zabiegowej

 

PRZESTRZENIE KONFERENCYJNE

 • regularnie wietrzymy sale konferencyjne
 • przed salami umieszczone są środki do dezynfekcji rąk
 • po zakończonym spotkaniu sale są wietrzone, a sprzęt - taki jak rzutnik, laptop, włączniki, sterowniki, klamki - dezynfekowane
 • krzesła konferencyjne ustawiane są w bezpiecznych odległościach z zachowaniem 2 metrów odległości
 • dla zapewnienia bezpieczeństwa uczestników konferencji, wprowadziliśmy realizowanie konferencji w salach w systemie rotacyjnym, który polega na tym, że w ramach możliwej dostępności stosowania tego rozwiązania, kolejne wykorzystanie sali konferencyjnej następuje po upływie 48 h od opuszczenia jej przez poprzednią grupę konferencyjną

PRZESTRZENIE HOTELOWE

 • na bieżąco dezynfekujemy części wspólne
 • w toaletach i przestrzeniach ogólnych umieszczone są mydła antybakteryjne i płyny do dezynfekcji rąk oraz instrukcje jak poprawnie myć dłonie
 • co godzinę dezynfekujemy klamki, poręcze na klatkach schodowych i przyciski w windach
 • wszystkie windy są codziennie dezynfekowane
 • przestrzenie hotelowe są czyszczone przez personel wyposażony w jednorazowe rękawiczki i maski ochronne, które są regularnie wymieniane
 • ograniczamy liczbę osób przebywających jednocześnie na powierzchniach wspólnych
 • w obiekcie zostały ustawione kosze na śmieci otwierane bezdotykowo
 • w miejscach ogólnodostępnych, w tym w recepcji i przed windami dostępne są dozowniki z płynem dezynfekującym
 • wprowadzono ograniczenie ilości osób korzystających z windy przy zachowaniu bezpiecznej odległości (nie dotyczy osób stanowiących jedno gospodarstwo domowe)

Z uwagi na bezpieczeństwo wejście do budynku Basen jest zamknięte.

W związku z zagrożeniem wirusem COVID -19 obiekt ma prawo do zawieszenia lub ograniczenia usług, które zwiększałaby zagrożenie gości oraz personelu obiektu (np. dostarczanie bagaży do pokoi, basen, siłownia, restauracja, kawiarnia, pralnia, sejfy, sala zabaw dla dzieci, bagażownia, wypożyczalnia leżaków, tężnie itp.)
Powyższe informacje podlegają bieżącej aktualizacji przez S.U.Bałtyk i są modyfikowane zgodnie z nowymi wytycznymi GIS oraz z zarządzeniami i regulacjami ustanowionymi przez Rząd RP

Informujemy, iż na poziomie -1 przy bazie zabiegowej (pod Recepcją główną)
znajduje się automat w którym można zakupić środki ochronne np. maseczki

KORZYŚCI: minimalizujemy ryzyko, aby każdy z Gości czuł się bezpiecznie

Dbamy o Państwa bezpieczeństwo oraz zdrowie i prosimy o utrzymywanie najwyższego poziomu higieny oraz o przestrzeganie wszelkich zaleceń.

Zaleca się bieżące śledzenie informacji Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia, dostępnych na stronach www.gis.gov.pl   lub https://www.gov.pl/web/koronawirus/ , a także obowiązujących przepisów prawa.


Obiekt dokłada wszelkich starań, aby zapewnić Gościom najwyższe standardy bezpieczeństwa. Szanowny Gościu - pamiętaj jednak, że tylko Twoje odpowiedzialne zachowanie może ograniczyć ryzyko zachorowania. Obiekt nie może zagwarantować Ci, że nie zachorujesz i dlatego też nie ponosi odpowiedzialności w przypadku wystąpienia ewentualnych zachorowań.

Stosowanie się do wyżej wymienionych punktów pozwoli nam lepiej i skuteczniej zadbać o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo.

Cieszymy się, że możemy Państwa gościć.

                                                                                              

 

DEKALOG BEZPIECZNEGO ZACHOWANIA PODCZAS EPIDEMII KORONAWIRUSA

 1. Często myj ręce

Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości dezynfekować je płynami/żelami na bazie alkoholu (min. 60%). Istnieje ryzyko przeniesienia wirusa z zanieczyszczonych powierzchni na ręce. Dlatego częste mycie rąk zmniejsza ryzyko zakażenia.

 1. Podczas powitania unikaj uścisków i podawania dłoni

W ciągu dnia dłonie dotykają wielu powierzchni, które mogą być zanieczyszczone wirusem. Powstrzymaj się od uścisków, całowania i podawania dłoni na powitanie.

 1. Unikaj płatności gotówką, korzystaj z kart płatniczych

Na powierzchni banknotów i monet mogą znajdować się wirusy i bakterie. W miarę możliwości unikaj płatności gotówką. Korzystaj z kart płatniczych i bankowości elektronicznej.

 1. Unikaj dotykania oczu, nosa i ust

Dłonie dotykają wielu powierzchni, które mogą być zanieczyszczone wirusem. Dotknięcie oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękami, może spowodować przeniesienie wirusa z powierzchni na siebie.

 1. Regularnie myj lub dezynfekuj powierzchnie dotykowe

Powierzchnie dotykowe w tym biurka, lady i stoły, klamki, włączniki światła, poręcze muszą być regularnie przecierane z użyciem wody z detergentu lub środka dezynfekcyjnego. Wszystkie miejsca, z których często korzystają ludzie powinny być starannie dezynfekowane.

 1. Regularnie dezynfekuj swój telefon i nie korzystaj z niego podczas spożywania posiłków

Na powierzchni telefonów komórkowych bardzo łatwo gromadzą się chorobotwórcze drobnoustroje. Regularnie przecieraj lub dezynfekuj swój telefon komórkowy (np.: wilgotnymi chusteczkami nasączonymi środkiem dezynfekującym). Nie kładź telefonu na stole i nie korzystaj z niego podczas spożywania posiłków.

 1. Zachowaj bezpieczną odległość od rozmówcy

Należy zachować co najmniej 2 metry odległości z osobą, z która rozmawiamy, twarzą w twarz, która kaszle, kicha lub ma gorączkę.

 1. Stosuj zasady ochrony podczas kichania i kaszlu

Podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką – jak najszybciej wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyć ręce używając mydła i wody lub zdezynfekować je środkami na bazie alkoholu (min. 60%). Zakrycie ust i nosa podczas kaszlu i kichania zapobiega rozprzestrzenianiu się zarazków, w tym wirusów.

 1. Odżywiaj się zdrowo i pamiętaj o nawodnieniu organizmu

Stosuj zrównoważoną dietę. Unikaj wysoko przetworzonej żywności. Pamiętaj o codziennym jedzeniu minimum 5 porcji warzyw i owoców. Odpowiednio nawadniaj organizm. Codziennie wypijaj ok. 2 litrów płynów (najlepiej wody). Doświadczenia z innych krajów wskazują, że nie ma potrzeby robienia zapasów żywności na wypadek rozprzestrzeniania się koronawirusa.

 1. Korzystaj ze sprawdzonych źródeł wiedzy o koronawirusie

Niepokój to naturalny odruch w przypadku występowania nowego zagrożenia zdrowotnego. Korzystaj ze sprawdzonych źródeł wiedzy opartych na dowodach naukowych, które publikowane są na stronach internetowych www.gis.gov.pl  i  https://www.gov.pl/web/koronawirus/. Wiedza naukowa to najskuteczniejsze narzędzie w walce z koronawirusem.

 

Wymagane jest zasłanianie nosa i ust.

 

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie, Serwis wykorzystuje pliki cookies zapisywane w pamięci przeglądarki. Szczegółowe informacje na temat celu ich używania oraz możliwość zmian ustawień plików cookies znajdują się w Polityce prywatności.
Klikając AKCEPTUJĘ WSZYSTKIE, wyrażasz zgodę na korzystanie z technologii takich jak cookies i na przetwarzanie przez P.P.U.H. Dekom Sp. z o.o., Wały Piastowskie 24, 80-855 , Gdańsk Twoich danych osobowych zbieranych w Internecie, takich jak adresy IP i identyfikatory plików cookie, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności). Zmiany ustawień plików cookies możesz dokonać w ustawieniach.

Zarządzaj ustawieniami dotyczącymi prywatności
Pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony

Pliki cookies niezbędne do działania usług dostępnych na stronie internetowej, umożliwiające przeglądanie ofert, dokonywanie rezerwacji, wspierające mechanizmy bezpieczeństwa m.in: uwierzytelnianie użytkowników i wykrywanie nadużyć.

Pliki cookies analityczne

Pliki cookies umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania przez użytkownika ze strony internetowej w celu optymalizacji jej funkcjonowania, oraz dostosowania do oczekiwań użytkownika,

Pliki cookies marketingowe

Pliki cookies umożliwiające wyświetlanie użytkownikowi treści marketingowych dostosowanych do jego preferencji, oraz kierowanie do niego powiadomień o ofertach marketingowych odpowiadających jego zainteresowaniom, obejmujących informacje dotyczące produktów i usług administratora strony i podmiotów trzecich.

Twoje preferencje nie zostały jeszcze zapisane